Tıkanıklık açma hizmetleri, profesyonel firmalar tarafından yapılması gereken özel bir işlemdir. Siz değerli müşterilerimize bu alanda uzman olan bir ekip olduğumuzu söylemek yanlış olmayacaktır. Vidanjör gerçekten de hayatın her yerinde karşımıza çıkan bir konu haline gelmiştir. Çünkü nüfus giderek artmaya devam ediyor. Bu durum da beraberinde çeşitli altyapı sorunlarını getiriyor.

Ancak Vidanjör ve Tıkanıklık Açma Hizmetleri zamanında yapıldığı sürece bir sorun olmayacaktır. Bu hizmetin sorunsuz  bir şekilde yerine getirilmesi önemlidir. Bunun sağlanabilmesi için de iyi bir şirketten destek almanız gerekmektedir. Bu yüzden bizler siz değerli müşterilerimizin yanında yer almaktadır. Verdiğimiz tüm hizmetleri görebilmek için internet sitemize göz atabilirsiniz. Özdoğan Vidanjör olarak tıkanıklık açma sorunlarınızda 7/24 hizmetinizdeyiz. Çünkü tıkanıklık ciddi bir sorundur ve hangi saatlerde karşımıza çıkacağını bilmiyoruz. Bundan dolayı acil durumlarda da yanınızda olmaya gayret etmekteyiz.

Tıkanıklık Açma Hizmeti

Tıkanıklık, genel tabiriyle pis su boruları içerisinde çeşitli nedenlerden ötürü tıkanan noktaların vidanjör araçları yardımıyla açılması olarak adlandırılmaktadır. Atık su boruları içerisinde oluşan arızaların temel nedeni eğim hataları ve döşeme hatalarıdır. Aynı zamanda hatlara zarar vermeden tıkanan veya hasar gören noktaların tespiti oldukça önemlidir. Özdoğan Vidanjör olarak son teknoloji ürünlerimiz yardımıyla alt yapı hizmeti sunmaktayız. Gider içerisinde zarar gören noktaları özel kanalizasyon görüntüleme cihazlarımız sayesinde tespit etmekteyiz. Sonrasında ise yüksek basınç altında gider içerisinde tıkanıklığa sebep olan yabancı atıklardan arındırmaktayız. Bu gibi olası tüm durumları hesaba katarak müşteri odaklı hizmetler sunmaktayız. 

Firmamız bünyesinde birçok hizmet vermekteyiz. Tıkanıklık Açma ve Görüntüleme Hizmetleri bunlardan en çok tercih edilenlerdir. Verdiğimiz hizmetleri genel olarak sıralamak gerekirse  aşağıdakileri örnek verebiliriz.

 •   Tuvalet tıkanıklığı açma,
 •   Lavabo gider tıkanıklığı,
 •   Mutfak gider tıkanması,
 •   Pimaş boru açma işlemleri,
 •   Kanalizasyon açma hizmeti,
 •   Rögar temizleme
 •   Kanalizasyon temizleme

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Tuvaletin gider hattının açılabilmesi için evde uygulanan birçok işlem vardır. Ancak evde uygulanan kişisel yöntemler genel olarak sonuç vermemektedir. Çünkü bu işlemler sadece tıkanıklığa neden olan cisim gider borusunun dış kısmına yakınsa işe yarar. Tıkanmalar genel olarak orta veya ileri kısımda meydana gelir.

Evde deneyebileceğiniz  yöntemler arasında ilk başta gidere kaynar su dökmek gelmektedir. Sonrasında ise lavabo açıcı kullanmak, pompa aletiyle hareketler yapmak gibi işlemler yer almaktadır. Kendi uyguladığınız yöntemlerde büyük ihtimalle başarılı olamayacaksınız. Bundan dolayı profesyonel bir hizmet almanızda fayda olacaktır. Bu gibi durumlarda günün istediğiniz saatinde arayarak yardım alabilirsiniz. Firmamız tıkanıklık sorununuza kısa sürede çözüm bulacaktır. Gider tıkanıklığı sorunları ile karşılaştığınızda 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz. Tıkanıklık Açma Hizmetleri kapsamında tuvaletinize yapılan işlemi şu şekilde sıralayabiliriz.

   1. Öncelikle uzman ekibimiz gerekli keşif faaliyetlerini yapar. Burada sorunun kaynağı öğrenilmeye çalışır.
   2. Sorunun tuvalet giderinden mi yoksa bina tesisatıyla mı ilgili olduğu bulunur.
   3. Bu sayede sorununun asıl nereden kaynaklandığı kolay bir şekilde tespit edilerek ilgili ekip yönlendirilir.
   4. En son işlem olarak kırma dökme yapılmadan kanal açma makinaları ile müdahale edilir.
   5. Kanal açma cihazı, borunun içerisindeki tıkanan cismi çıkartır. Bu sayede de tıkanıklık en iyi şekilde hallolur.

 

Tıkanıklık Açma Hizmetleri Mutfak Konusunda Nasıl İşlemelidir?

Toplu yaşam alanlarında tıkanmalar oldukça karşımıza çıkan bir durumdur. En çok ise çay posasının mutfak giderine dökülmesi yer alır. Bu durum gerçekten de tıkanıklığın en önemli nedenidir. Sonrasında meyve ve sebze kabuklarının gidere dolması yer almaktadır. Mutfak giderlerine yabancı madde atmamaya dikkat etmenizde fayda vardır. Mutfak Gideri Açma kapsamında mutfak lavabosuna yaptığımız müdahale şu şekildedir:

 1. Her zaman olduğu gibi öncelikle sorunun kaynağını tespit ediyoruz.
 2. Yine tıkanıklığın yaşandığı noktaya kameralı görüntüleme işlemi uyguluyoruz. Bu sayede tıkanıklığın yerini daha iyi bir şekilde tespit ediyoruz.
 3. Son adım olarak da robot cihaz ile kısa sürede sorunu tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz.

Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Tıkanıklık Açma Hizmeti Neden Gereklidir?

Özellikle çeşitli nedenlerden ötürü logar kapakçılarından geçen yabancı atıklar borulara yapışmaktadır. Atık su hatlarına yapışan yabancı cisimler belirli bir zamandan sonra  tıkanıklığa sebebiyet vermektedir. Rögarlar içerisinde biriken atıklar belirli bir zamandan sonra sızıntıya neden olmaktadır.

Pis su sızıntıları neticesinde çevreye ve insanlığa büyük zararların baş göstermesine sebebiyet vermektedir.  Bu yüzden alt yapıların istenildiği gibi çalışması için bakımlarının yerine getirilmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda gider hatları içerisinde sorun teşkil eden noktaları doğru şekilde tespit edilmesi ve gerekenlerin yapılması gerekmektedir. Özdoğan Vidanjör ihtiyaç duyulan tüm noktalarda aktif olarak Kanalizasyon Tıkanıklık Açma hizmeti yerine getirmektedir.